13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı resmi gazetede yayınlanan ‘mesafeli sözleşmeler uygulama usul ve esasları hakkında yönetmelik’ gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

1- Taraflar
Hizmet sağlayıcısı ERBİZ OTELCİLİK TURİGIDA SANAYİ VE TİCARLTD.ŞTİ. “Otel” olarak anılacaktır.
Rezervasyonda adı, soyadı belirtilen kişi ve/veya kurum “Tüketici” olarak anılacaktır.

2- Konu
İşbu sözleşme uyarınca Otel Tüketicinin talebi üzerine Otelde konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür.

İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte Tüketici otelde konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit etmektedir.

İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren Otel Tüketicinin talebini teyid edecektir.

3- Sözleşmenin Süresi
İş bu sözleşme; söz konusu rezervasyonun Otel tarafından onaylandığı tarihte yürürlüğe girer ve herhangi bir ihtilaf vukuu bulmaz ise Tüketicinin aldığı hizmet bittiğinde kendiliğinden sona erer. İhtilaf vukuunda ihtilafın kesin çözümüne kadarki dönemde bu sözleşme ilişkisi geçerli olacaktır.

4. Konaklama Şekli
Konaklama ‘’Sadece Oda’’ konseptindedir.

Giriş sırasında Tüketici yaşı ve kimliği kontrol edilecektir. Tüketicinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Tüketici karşılayacaktır.

Tüketici, otele vardığı saat kaç olursa olsun, otele giriş günü en erken saat 14:00’da odaya yerleşeceğini ve otelden çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 12.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.

Otele evcil hayvan kabul edilmemektedir.

5- İptal / İade ve Değişiklik
Belgelenmiş mücbir sebepler ( ölüm, kaza vs.) dışında

Tüketici, hizmetin başlamasına 5 gün kalıncaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği hizmet bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Tüketicinin otele yerleştikten sonra Otelin sorumluluklarını yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

Tüketici, hizmetin başlamasına 5 günden az kalan süre içinde iptal taleplerinde Rezervasyonda seçilen odanın 1 günlük fiyatı cayma tazminatı olarak kesilir.

Bu koşullar kampanyalı hizmetleri, erken rezervasyon veya indirimli rezervasyonları kapsamaz.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliklerinde iptal hükümleri geçerlidir.

Tüketici, Otelden satın alınan hizmetle ilgili hizmet sözleşmesi kurallarına uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4- Ödeme ve Fatura Bilgileri
Kredi kartı ile hizmet alımında Tüketici hizmet bedelini rezervasyon esnasında ödemekle yükümlüdür.

Hizmet bedelinde belirtilen fiyatlara K.D.V. dâhildir.

Tüketici giriş sırasında Otel elemanına; online rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kredi kartını yada bu kredi kartının ön kısmının fotokopisini ibraz edecektir. Tüketicinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan / hasarlardan dolayı sorumluluk Tüketiciye ait olacaktır.

Fatura Tüketiciye hizmet aldıktan sonra Otelden çıkışı esnasında verilecektir. Tüketici faturasını çıkış esnasında almaz ise Müşterinin belirttiği adrese gönderilecektir. Eğer Tüketici, faturayı gönderecek adresi belirtmediyse fatura irtibat adresinize gönderilecektir. Tüketicinin yanlış adres belirtmesi, alıcıyı belirtmemesi veya alıcının belirtilen adreste bulunmaması durumunda faturanın alınmamasından Otel sorumlu tutulmayacaktır.

Kredi kartı numaranız web sitemizdeki SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenerek bankanıza iletilmekte, 3. Şahıslar ile asla paylaşılmamakta bilgileri saklanmamaktadır. Firmamız 3D secure güvenlik doğrulama (SMS) altyapısında çalışmaktadır.

Satın alınan hizmet karşılığında fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile satın alındığı tarih dahil 7 gündür.

Kredi kartı ödemelerinde müşterinin seçmiş olduğu taksitli ödeme seçeneklerinde ilgili banka yada ödeme sistemlerinin belirlemiş olduğu vade farkı hizmet bedeline ilave edilmekte olup otomatik olarak taksit ödeme tablosunda belirtilmektedir.

Bankanın pos sistemine yada ödeme sistemleri hizmeti veren firmaya yapılan kredi kartı ödemelerinin iptal iade işlerinden doğacak masraflar müşteriye ait olacak şekilde iade edilecek tutardan düşülmektedir.

5. Diğer Hükümler
Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. teknik tahmin edilemeyecek durumlar mücbir sebepler olarak kabul edilecektir. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda Otel, hizmet vermeye devam etmeyebilir.

Otel internet sitesinde belirtilen fiyatları değiştirme hakkına sahiptir ve belirtilen fiyatlar sınırlı sayıdadır.

İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde TC. İzmir mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Firmamız tarafından sizden e-posta yoluyla şifre, kullanıcı adı, kredi kartı bilgileri veya diğer kişisel bilgiler asla talep edilmemektedir. “Phishing” adı verilen bu uygulama, kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik bir düzmecedir. Bizden gelmiş gibi görünen, ancak kişisel bilgilerinizi talep eden bir mesaj aldığınızda, yanıt vermemelisiniz.